Can Oto Egzoz Bodrum

“Can Oto Egzoz Ahmet Bodrum”

Yorumlar Google’dan gelmekte. Beğeninizi 🙂 , alttaki “Yorum Yaz” butonu ile doğrudan Google sayfasında çıkacak şekilde yorum yazarak diğer misafirlere ulaştırabilir, yazılmışları görebilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkürler.

Can Oto Egzoz Bodrum Ahmet Göksu (0252) 363 72 26
5 6
Muğla 48480

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu – Bodrum

TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu – Bodrum Muğla

 

 

Aile Sağlık Merkezi – Konacık

Bodrum 6 Nolu Konacık Aile Sağlık Merkezi

 

Herodot Kültür Merkezi

Bodrum Belediyesi “Herodot Kültür Merkezi” Konacık

Konacık Pazaryeri

Yöresel ürünlerimizinde bulunabildiği bir yer.

 

 

Zai Bodrum “Yeni Nesil Kütüphane”

Zai Nedir?

Zeytin, tarihteki din, mitoloji, kültür, sanat ya da sağlık konusu ayırt edilmeksizin tüm belgelerde efsaneleşmiş bir meyve olarak anılır. Bazen arınmanın, bazen bilgeliğin, bazense ölümsüzlüğün sembolü olan, binyıllardır toprağından dalına, meyvesinden yağına değer verilen zeytinin, insanın varoluşuyla birlikte doğduğu ve ağacının ilk ağaç olduğu kabul edilir. Ege’nin kıymetlisi ve tabii ki Bodrum’un da yerel değerlerinden birisidir.

Zeytinin eski deyişlerinden biri olan Zai kelimesi ise, zeytin ağacının gölgesinde düştüğümüz bir hayalin ismi oldu bizim için. Tarih boyunca bilgilerin kitaplarla aktarılmasında olduğu gibi, zeytin ağaçlarının da yüzyıllardır efsanelerini beraberinde taşıyarak günümüze gelmesi, bize hayalini kurduğumuz kütüphaneyi gerçekleştirmek için ilham sağladı. Bu ağacın anlamlı varoluşunu, tıpkı sembolize ettiği biçimde, insanların arındığı, bilgi sağladığı ve bilgiyi aktararak ölümsüzleştirdiği bir alan yaratma heyecanıyla değerlendirdik.

Her birine bir sanatçı ismi verdiğimiz zeytin ağaçları içindeki Yeni Nesil Kütüphane Zai’yi de bu görüşle destekleyerek kapılarını tüm edebiyat ve sanat severlere açtık.